• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-02-10

PUP Mogilno - Nabór na szkolenia grupowe

Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie ogłasza nabór kandydatów na szkolenia grupowe: spawacz, tokarz oraz opiekun/opiekunka osób starszych.

Osoby zainteresowane udziałem w ww. szkoleniach, które nie zgłosiły dotąd chęci uczestnictwa w szkoleniach, powinny złożyć karty kandydata na szkolenie (dostępne w pokoju nr 8), w następujących terminach:

  • Spawanie w metodach MAG (135), MIG (131) i TIG (141) - do 28.02.2014 r.
  • Tokarz - do 31.03.2014 r.
  • Opiekun/ka osób starszych ze znajomością języka niemieckiego - do 31.03.2014 r.

Źródło: Mariusz Andruszczak (Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie), 10.02.2014.

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Szczęście to kwestia wyboru…

2015-08-07Jest orędowniczką psychologii pozytywnej. Nie uznaje sytuacji bez wyjścia: „Panowanie nad własnym życiem jest trudną sztuką, ale wykonalną. Cel i wartości w naszym życiu są naszymi drogowskazami dokąd, jak i kiedy iść” - tłumaczy Anna Luiza Kasica-Bogucka – psycholog. Nam opowiedziała m.in. o tym, jak sobie poradzić, gdy urlop dobiegnie już końca.

„Jesteśmy więźniami własnych stereotypów”

2015-06-26- tłumaczy Sylwester Pietrzyk, trener-szkoleniowiec-wykładowca-coach z 15-letnim stażem, praktyk biznesu. Przejechał w rajdzie przez Saharę z Warszawy do Bamako w Mali, nurkował u wybrzeży Borneo i w jaskiniach Jukatanu, a na co dzień łamie stereotypy, którym ulegamy. Nam zdradza, na co stać uczestników szkoleń i pracowników w wieku 50+.

Rynek pracy na co dzień

Czarne złoto w pracy

2015-08-28Takim mianem z powodzeniem mogłoby ją określić co najmniej 90 proc. pracowników. Nie zagraża jej moda na zdrowy styl życia, picie zielonej herbaty, czystka lub innych ziół. W pracy (i nie tylko) jest niezastąpiona!

Jak zadbać o bezpieczeństwo dokumentów rekrutacyjnych?

2015-08-26Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nie jest konieczna w CV, ale kandydat musi wiedzieć, kto jest administratorem tych danych. Co jeszcze warto wiedzieć o ochronie danych osobowych kandydatów do pracy?

Rynek pracy w prawie

Prawa pracownicze związane z ojcostwem

2015-09-02Nowa konstytucja zapewnia równe prawa rodzicielskie zarówno matkom, jak i ojcom. Konwencja o prawach dziecka nakazuje analogiczne traktowanie ojca i matki pod względem praw i obowiązków wobec dziecka. Ponadto, dzięki ostatnim zmianom Kodeksu pracy, ojcowie mogą spędzić jeszcze więcej czasu ze swoimi dziećmi.

Zakładasz działalność gospodarczą – skorzystaj z pomocy asystenta

2015-08-31Od września rusza pilotażowy program ministerstwa finansów, skierowany do mikroprzedsiębiorców zaczynających działalność gospodarczą. Przeczytaj koniecznie, na jaką pomoc możesz liczyć i gdzie się po nią zwrócić.

Rynek pracy w mediach

Kryzys gospodarczy a realne płace w Europie Środkowej

2015-09-03W większości z państw Grupy Wyszehradzkiej i Słowenii światowy kryzys gospodarczy nie spowodował spadku wynagrodzeń, lecz jedynie spadek dynamiki ich wzrostu.

Nowoczesne technologie i człowiek na rynku pracy. Jedno drugiemu nie przeszkadza?

2015-09-03W 1901 roku w Anglii i Walii żyło 32,5 mln ludzi, z czego 200 tys. zawodowo zajmowało się praniem. W 2011 r. przy populacji wynoszącej 56,1 mln ludzi już tylko 35 tys. osób pracowało w zawodach związanych z tym zajęciem. Czy zatem nowe technologie i związana z nimi automatyzacja, destrukcyjnie działają na rynek pracy?

Informacje z regionów

PUP Sandomierz - Nabór na szkolenie

2015-09-03Powiatowy Urząd Pracy w Sandomierzu 1 września 2015 roku rozpoczął nabór wniosków na szkolenie pn. „ABC Przedsiębiorczości”. Celem szkolenia jest przygotowanie słuchaczy do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

PUP Szczecin - Dotacje na założenie firmy z RPO

2015-09-03Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie ogłasza konkurs dotyczący przyznania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych posiadających I lub II profil pomocy, które ukończyły 30. rok życia, znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy i należą do jednej z niżej wymienionych grup.
Wróć do góry
Odwiedź nas na Facebooku

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas
Napisz do nas