• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-02-10

PUP Mogilno - Nabór na szkolenia grupowe

Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie ogłasza nabór kandydatów na szkolenia grupowe: spawacz, tokarz oraz opiekun/opiekunka osób starszych.

Osoby zainteresowane udziałem w ww. szkoleniach, które nie zgłosiły dotąd chęci uczestnictwa w szkoleniach, powinny złożyć karty kandydata na szkolenie (dostępne w pokoju nr 8), w następujących terminach:

  • Spawanie w metodach MAG (135), MIG (131) i TIG (141) - do 28.02.2014 r.
  • Tokarz - do 31.03.2014 r.
  • Opiekun/ka osób starszych ze znajomością języka niemieckiego - do 31.03.2014 r.

Źródło: Mariusz Andruszczak (Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie), 10.02.2014.

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Kluczowa znajomość języków obcych

2014-12-29Kto zna języki, ten przetrwa. Na pewno spośród paru kandydatów o mniej więcej równym poziomie kwalifikacji w wyścigu o pracę zwycięży ten, który włada językiem obcym - tłumaczy dr Monika Badecka-Kozikowska z Centrum Języków Obcych Politechniki Gdańskiej.

Coaching a sukces zawodowy, cz. 2

2014-12-01Wizja, najlepiej ubrana w szczegóły, działa często bardzo motywująco do działania - tłumaczy Anna Wacławik, coach, trener, doradca zawodowy. Ponadto opowiada jak wygląda typowa sesja coachingowa oraz o jej niezbędnym elemencie, czyli „chemii” pomiędzy coachem i jego klientem.

Rynek pracy na co dzień

Inteligencja emocjonalna czy logiczno-matematyczna? Która daje większe szanse na pracę?

2015-01-26Mówiąc o inteligencji, mamy na myśli IQ. Istnieje jednak inny rodzaj inteligencji – inteligencja emocjonalna. Czym się cechuje i jaki ma wpływ na naszą ścieżkę zawodową?

Rekrutacja bezpośrednia, czyli jak szybko i skutecznie znaleźć pracę (lub pracownika)

2015-01-16Pracodawcy coraz częściej szukają pracowników „po cichu”. Dlaczego to robią? Powodów jest kilka, z punktu widzenia osoby poszukującej pracy warto wiedzieć, na czym rekrutacja bezpośrednia polega i jak zdobyć „ukryte” stanowisko.

Rynek pracy w prawie

Świadczenia z urzędu pracy

2015-01-23Rejestracja w urzędzie pracy, oprócz możliwości wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, podnoszeniu kwalifikacji lub zatrudnienia, daje również możliwość otrzymywania świadczeń pieniężnych. Na jakie świadczenia możesz liczyć z urzędu pracy i w jakiej wysokości?

Zasiłek dla bezrobotnych po macierzyńskim

2015-01-21Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, co mogę zrobić w mojej sytuacji: umowę o pracę miałam ważną do końca 2014 r., w 2014 roku zaszłam w ciążę – urodziłam 4 stycznia, więc umowa została przedłużona do dnia porodu. Obecnie pobieram zasiłek macierzyński z ZUS. Kiedy mogę zarejestrować się w urzędzie pracy i czy przysługuje mi zasiłek dla osób bezrobotnych? Z jakich form wsparcia mogę skorzystać?

Rynek pracy w mediach

Ponad 2 mln pracowników zagrożonych utratą pracy

2015-01-27W polskich firmach w bardzo złej kondycji finansowej zatrudnionych jest ponad 960 tys. pracowników - wylicza wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska.

Amortyzacja w firmie sposobem na pomniejszenie kosztów

2015-01-27W większości firm znaczną pozycję kosztową stanowią niewątpliwie wydatki inwestycyjne. Stąd amortyzacja dla celów podatkowych jest jedną z ważniejszych form odzyskania poniesionych kosztów nabycia lub wytworzenia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. W Kompasie Księgowo-Kadrowym przedstawiamy wybrane zagadnienia związane z amortyzacją dla celów podatku dochodowego od osób prawnych.

Informacje z regionów

PUP Poznań - Krajowy Fundusz Szkoleniowy

2015-01-27Pracodawco, chcesz podnieść kwalifikacje Twoje i Twoich Pracowników? Skorzystaj ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

PUP Poznań - Zaproszenie na konferencję

2015-01-27Fundacja Aktywizacja Oddział w Poznaniu zaprasza do udziału w konferencji pt. „Partnerstwo trzech sektorów na rynku pracy – w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnością”, która odbędzie się 5 lutego 2015 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (budynek A, I piętro), Al. Niepodległości 16/17 w Poznaniu.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas