• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-02-10

PUP Mogilno - Nabór na szkolenia grupowe

Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie ogłasza nabór kandydatów na szkolenia grupowe: spawacz, tokarz oraz opiekun/opiekunka osób starszych.

Osoby zainteresowane udziałem w ww. szkoleniach, które nie zgłosiły dotąd chęci uczestnictwa w szkoleniach, powinny złożyć karty kandydata na szkolenie (dostępne w pokoju nr 8), w następujących terminach:

  • Spawanie w metodach MAG (135), MIG (131) i TIG (141) - do 28.02.2014 r.
  • Tokarz - do 31.03.2014 r.
  • Opiekun/ka osób starszych ze znajomością języka niemieckiego - do 31.03.2014 r.

Źródło: Mariusz Andruszczak (Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie), 10.02.2014.

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Już nie lekarz czy adwokat, ale programista…

2015-03-27- przekonuje dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. - Od niedawna zupełnie inaczej myśli się o zawodach przyszłości niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy synonimem sukcesu był zawód lekarza lub adwokata. Obecnie to branża nowych technologii i nowych mediów może spijać słodką śmietankę życiowego sukcesu, a jej synonimem jest właśnie zawód programisty – pożądany przez miliony pracodawców, gwarantujący wysokie zarobki i pracę w dowolnym miejscu na świecie.

AIP szansą na rozwój własnego biznesu

2015-02-27- AIP to alternatywa dla zakładania działalności gospodarczej – tłumaczy Mateusz Maik, partner zarządzający regionem AIP. - W każdej chwili można zrezygnować z udziału w Programie, nie ponosząc konsekwencji. A jeśli uda się skutecznie rozwinąć nasz biznes, po wyjściu z AIP wciąż możemy skorzystać z wszelkich form wsparcia na założenie działalności gospodarczej – dodaje przedsiębiorca.

Rynek pracy na co dzień

Rodzaje inteligencji i ich odbicie w życiu zawodowym

2015-04-17W latach 80. XX wieku amerykański psycholog Howard Gardner do IQ dodaje swoją teorię o inteligencji wielorakiej. Staje na stanowisku, iż ludzka osobowość i psychika są tak bardzo złożone, że nie można oceniać ich jedynie przy pomocy dotychczas stosowanego wyznacznika, którym było IQ…

Idealny pracownik, czyli jaki?

2015-04-10Szukasz pracy? Masz wiedzę, wykształcenie i pracę, ale chciałbyś ją zmienić? A może od dawna marzysz o awansie i na marzeniach się kończy? Każdy z nas chciałby być idealnym pracownikiem, takim, którego pracodawca szanuje, ceni i mu ufa. Jak to zrobić?

Rynek pracy w prawie

Nowe zasady oskładkowania umowy-zlecenia. Sprawdź, jakie czekają nas zmiany!

2015-04-15Od 2016 roku wejdą w życie przepisy dotyczące oskładkowania umów-zleceń, nad którymi pracował rząd.

Staż – wsparcie w starcie zawodowym

2015-04-13Skończyłeś studia i chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe, a może potrzebujesz przekwalifikowania i zdobycia doświadczenia w innej profesji? Pracodawcy nie chcą dać Ci szansy na płatnym okresie próbnym, a Ty nie możesz sobie pozwolić na pracę za darmo? Skorzystaj z oferty urzędu pracy!

Rynek pracy w mediach

Nowe rozporządzenie ws. badań lekarskich osób ubiegających się o świadectwo maszynisty

2015-04-17Wymagania zdrowotne, fizyczne i psychiczne oraz zakres badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o świadectwo maszynisty albo o zachowanie jego ważności określa nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju.

Rola HR w kształtowaniu kultury etycznej

2015-04-17Ponad połowa z 10 największych bankructw w ostatnich 20 latach w Stanach Zjednoczonych nie była wynikiem problemów ekonomicznych, lecz nieetycznych zachowań – wynika z raportu „Shaping an Ethical Workplace Culture”. Autorzy raportu policzyli, że koszty nieetycznego postępowania dla ekonomii USA wynoszą około 10% PKB. W Polsce tego typu szacunki nie są prowadzone. Jednak, jak wynika z badań Crido Taxand, Pracodawców RP oraz ICAN Institute, 92% pracowników polskich firm oczekuje od zarządzających podjęcia działań w zakresie etyki biznesu, co stanowi wyzwanie dla firm, a w szczególności dla działów HR – przekazuje jeden z autorów w sierpniowym Personelu Plus.

Informacje z regionów

PUP Wałbrzych - Nabór na kurs "Kelner - Barman - Barista"

2015-04-17Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu 14.04.2015 r. rozpoczął nabór kandydatów na kurs „Kelner – Barman - Barista”.

PUP Zgierz - Wnioski na szkolenie grupowe

2015-04-17Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu informuje, że w terminie od 24 do 28 kwietnia 2015 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski na szkolenie grupowe "Kierowca wózków jezdniowych z uprawnieniami UDT", finansowane ze środków Funduszu Pracy, przeznaczonych na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas