• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-02-10

PUP Mogilno - Nabór na szkolenia grupowe

Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie ogłasza nabór kandydatów na szkolenia grupowe: spawacz, tokarz oraz opiekun/opiekunka osób starszych.

Osoby zainteresowane udziałem w ww. szkoleniach, które nie zgłosiły dotąd chęci uczestnictwa w szkoleniach, powinny złożyć karty kandydata na szkolenie (dostępne w pokoju nr 8), w następujących terminach:

  • Spawanie w metodach MAG (135), MIG (131) i TIG (141) - do 28.02.2014 r.
  • Tokarz - do 31.03.2014 r.
  • Opiekun/ka osób starszych ze znajomością języka niemieckiego - do 31.03.2014 r.

Źródło: Mariusz Andruszczak (Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie), 10.02.2014.

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Już nie lekarz czy adwokat, ale programista…

2015-03-27- przekonuje dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. - Od niedawna zupełnie inaczej myśli się o zawodach przyszłości niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy synonimem sukcesu był zawód lekarza lub adwokata. Obecnie to branża nowych technologii i nowych mediów może spijać słodką śmietankę życiowego sukcesu, a jej synonimem jest właśnie zawód programisty – pożądany przez miliony pracodawców, gwarantujący wysokie zarobki i pracę w dowolnym miejscu na świecie.

AIP szansą na rozwój własnego biznesu

2015-02-27- AIP to alternatywa dla zakładania działalności gospodarczej – tłumaczy Mateusz Maik, partner zarządzający regionem AIP. - W każdej chwili można zrezygnować z udziału w Programie, nie ponosząc konsekwencji. A jeśli uda się skutecznie rozwinąć nasz biznes, po wyjściu z AIP wciąż możemy skorzystać z wszelkich form wsparcia na założenie działalności gospodarczej – dodaje przedsiębiorca.

Rynek pracy na co dzień

Czy kobiety zarabiają mniej?

2015-03-25Ostatnie analizy Hay Group, dotyczące poziomów wynagrodzeń kobiet i mężczyzn pokazują, że powtarzane powszechnie, powierzchowne informację o tym, że kobiety zarabiają znacznie mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach, nie jest prawdą.

Pięć lat doświadczeń, czyli jak zmieniają się kompetencje Polaków?

2015-03-18Zapraszamy na premierę wyników V edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego.

Rynek pracy w prawie

Zasiłek macierzyński a umowa-zlecenie

2015-03-23Przepisy Kodeksu pracy mówiące o ochronie zatrudnienia lub przedłużeniu umowy do dnia porodu nie dotyczą osób pracujących na podstawie umowy-zlecenia. Zleceniobiorcy nie mają również prawa do urlopu związanego z rodzicielstwem, ale mogą ubiegać się o wypłatę zasiłku macierzyńskiego z ZUS-u.

Jakie prawa zapewnia Kodeks pracy kobietom w ciąży?

2015-03-20Prawo pracy zapewnia kobietom w ciąży dodatkową ochronę. Dzięki zapisom w kodeksie mogą one liczyć nie tylko na ochronę zatrudnienia, ale również na dodatkowe uprawnienia.

Rynek pracy w mediach

Nie każda aktywność zawodowa powoduje utratę prawa do zasiłku chorobowego

2015-03-27Przedsiębiorca nie zostaje pozbawiony zasiłku w sytuacji, gdy, o okresie niezdolności do pracy jego pracownicy nadal będą wykonywali czynności wchodzące w zakres prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. W okresie orzeczonej niezdolności do pracy przedsiębiorca nie może jednak osobiście angażować się w wykonywanie działalności, chyba że takie zaangażowanie ma charakter niezbędny i incydentalny, tłumaczy Piotr Kostrzewa, ekspert Kompasu Księgowo-Kadrowego.

Biegły rewident musi odbyć 120 godzin obligatoryjnego doskonalenia zawodowego

2015-03-27Krajowa Rada Biegłych Rewidentów podjęła uchwałę , w której określiła okres rozliczeniowy i minimalną liczbę godzin obligatoryjnego doskonalenia zawodowego dla biegłych rewidentów.

Informacje z regionów

PUP Iława - Zdobądź staż i pracuj w spółkach Skarbu Państwa

2015-03-27Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło konkurs pt. „Budujemy wartość polskiej gospodarki. Pracuj dla nas!”. Do wygrania – płatne staże w spółkach Skarbu Państwa dla absolwentów polskich uczelni. Najlepsi zdobędą doświadczenie zawodowe w prestiżowych firmach z udziałem Skarbu Państwa.

PUP Poznań - Program specjalny “Właściwa droga”

2015-03-27Zapraszamy pracodawców z Poznania i powiatu poznańskiego do współpracy przy realizacji programu specjalnego “Właściwa droga”. Skorzystaj z możliwości i otwórz drogę innym!
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas