• Wersja polska
  • English version
  • По-pусски
2014-02-10

PUP Mogilno - Nabór na szkolenia grupowe

Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie ogłasza nabór kandydatów na szkolenia grupowe: spawacz, tokarz oraz opiekun/opiekunka osób starszych.

Osoby zainteresowane udziałem w ww. szkoleniach, które nie zgłosiły dotąd chęci uczestnictwa w szkoleniach, powinny złożyć karty kandydata na szkolenie (dostępne w pokoju nr 8), w następujących terminach:

  • Spawanie w metodach MAG (135), MIG (131) i TIG (141) - do 28.02.2014 r.
  • Tokarz - do 31.03.2014 r.
  • Opiekun/ka osób starszych ze znajomością języka niemieckiego - do 31.03.2014 r.

Źródło: Mariusz Andruszczak (Powiatowy Urząd Pracy w Mogilnie), 10.02.2014.

powrót
Uwaga! Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.zielonalinia.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają jedynie charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one jednak wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

« powrót

Raporty i wywiady

Rozwój nowych technologii a szanse na zatrudnienie, cz. 2

2014-07-07„Nawet, jeśli ktoś ma 40 lat, to nie powinno to być żadną przeszkodą, aby podjąć decyzję o zmianie zawodu i np. nauczyć się programowania. To nasze kwalifikacje będą cenne dla pracodawcy i to one decydują o tym, czy znajdziemy pracę czy nie” – wyjaśnia dr inż. Paweł Tadejko w drugiej części wywiadu.

Rozwój nowych technologii a szanse na zatrudnienie, cz. 1

2014-07-04„Z programowaniem jest tak, że trzeba najpierw spróbować, dopóki się nie spróbuje, to nie wiadomo czy to jest to, co chcielibyśmy robić. Niekoniecznie trzeba określać siebie jako umysł ścisły, aby spróbować, a potem stać się programistą” – tłumaczy dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych na Politechnice Białostockiej.

Rynek pracy na co dzień

Underwriter - człowiek, który szacuje ryzyko

2014-07-25Pracownik może się ubezpieczyć od braku pracy, a pracodawca - od braku pracowników. Oferty firm ubezpieczeniowych są bogate. Aby jednak ubezpieczenie opłacało się obu stronom, musi istnieć ktoś, kto zbada ryzyko ubezpieczeniowe.

Zasady ewakuacji, czyli o czym każdy pracownik wiedzieć powinien

2014-07-21Alarm, pożar, panika…i co dalej? Czy polscy pracownicy wiedzą, jak się zachować w sytuacji kryzysowej? Jakie zasady obowiązują przy ewakuacji? Ta wiedza rzadko się przydaje, ale to właśnie od niej zależy ludzkie życie…

Rynek pracy w prawie

Kiedy pracodawca może zwolnić chorego pracownika

2014-07-30Zgodnie z Kodeksem pracy, pracownik na zwolnieniu lekarskim podlega ochronie przed zwolnieniem. Ochrona ta nie jest jednak ochroną bezterminową. Wspomniany akt prawny przewiduje bowiem przypadki, które dają pracodawcy zezwolenie na rozwiązanie umowy z chorym pracownikiem.

Mobbing w pracy. Jak się bronić?

2014-07-28Trudno z nim walczyć, albowiem w najprostszym rozumieniu bywa określany jako znęcanie psychiczne w miejscu pracy. Mobberem może być każdy, zarówno pracodawca, jak i współpracownik.

Rynek pracy w mediach

Poczta Polska chce być konkurencyjna. Wdraża nowy system wynagrodzeń

2014-07-30Poczta Polska wprowadza nowy system wynagradzania powiązany z indywidualnymi wynikami pracy i sytuacją finansową spółki. W połowie lipca firma wypowiedziała obowiązujący od ponad trzech lat Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy i w ciągu najbliższych sześciu miesięcy planuje zakończyć procedurę wdrażania nowych rozwiązań.

Pensje w energetyce i ciepłownictwie nie schodzą poniżej 3,5 tys. zł

2014-07-30Pracownicy energetyki i ciepłownictwa zarabiali zdecydowanie więcej w firmach z przewagą kapitału zagranicznego niż w polskich przedsiębiorstwach. W jakich przypadkach dysproporcje były największe?

Informacje z regionów

PUP Bydgoszcz - Program pt. "Aktywizacja Młodych"

2014-07-30Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy informuje, że w związku z pozyskaniem dodatkowych środków z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 011,4 tys. zł na realizację ww. programu przedłuża termin przyjmowania wniosków na organizację staży.

PUP Siemiatycze - Konkurs dotyczący wsparcia w budowaniu ścieżki edukacyjnej

2014-07-30Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku zaprasza do udziału w konkursie pt. „Aktywnie wspieramy osoby młode w budowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej na podlaskim rynku pracy” odbywającym się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.
Wróć do góry

Czy dostęp do informacji na stronie jest przejrzysty i intuicyjny?
Zapraszamy do wyrażenia opinii na temat naszej działalności

Zobacz wyniki ostatniej sondy

Oceń nas